FbPixel
2025 április 20.
Magyarország

Ingatlanberuházás hátrányos helyzetű térségben?

Ingatlanberuházás hátrányos helyzetű térségben?

3 év után újra elérhető pályázat a hátrányos helyzetű térségekben működő mikro- és kisvállalkozásoknak – értesült az fmbusiness.hu.

Akár 30 millió forint vissza nem térítendő támogatás is elnyerhető a GINOP Plusz-1.2.4-24 pályázat keretében, amely a hátrányos helyzetű térségekben működő mikro- és kisvállalkozások számára érhető el – tájékoztatták az fmbusiness.hu szerkesztőségét.

Vendéglátóipari épület üzemeltetése, orvosi rendelők üzemeltetése is részesülhet támogatásban

Most egy vendéglátóipari egység is álmodhat nagyobbat, ha megfelel a feltételeknek, de a pályázatra szinte cégprofiltól függetlenül várják a jelentkezőket. Akár orvosi rendelők, villanyszerelők, a járműipari és az építőipari szereplők is bátran megmérettethetik magukat.  

A pályázat kizárólag az uniós besorolás szerinti négy hátrányos helyzetű hazai régióban – a Dél-Alföld, a Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország –, valamint a Szabad Vállalkozási Zónákban működő vállalkozások számára érhető el. 

A pályázaton részt vehetnek azok a mikro- és kisvállalkozások, amelyek:

  • telephelye vagy székhelyea megjelölt régiók egyikében van,
  • adott telephelye legalább180 napja bejegyzett a cégkivonatban,
  • legalább egy lezártüzleti évvel rendelkeznek,
  • legalább egy főmunkavállalót foglalkoztatnak,
  • nem tartoznak a KATAhatálya alá.

„A mezőgazdasági vállalkozások ugyanakkor ezen a pályázaton nem vehetnek részt” – hívta fel a figyelmet Szűcsné Hován Szilvia, a Pályázat Neked szakembere.

5 és 30 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatás

A pályázat keretében 5 és 30 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatás érhető el, amely a beruházás 50 százalékát jelenti. Vagyis, aki például 5 millió forintos támogatást szeretne, annak egy 10 millió forintos fejlesztést kell megvalósítania, és 5 millió forint önerőre is szüksége van. Az önerő akár hitelből is biztosítható, és a projekt megvalósítására 18 hónap áll rendelkezésre, így az önerőt fokozatosan is be lehet tenni a fejlesztésbe.

A támogatás felhasználható: 

  • új eszközök,gépek beszerzésére, technológiai fejlesztések megvalósítására; 
  • informatikaifejlesztésekre, például hardver és szoftver beszerzésére;
  • ingatlanberuházásra, -korszerűsítésre,-bővítésre. 

A pályázatok benyújtási határideje 2025. május 7., a keretösszeg 50 milliárd forint.

Illusztráció: pixabay.com

fmbusiness.hu
599 cikk

fmbusiness.hu Az fmbusiness.hu létesítményüzemeltetési portál.

Facility management hírek, érdekességek, innovációk és riportok az online térben. Az fmbusiness.hu üzemeltetője és hírügynöksége az Arany-Média Hírügynökség. A facility management hírportál főbb témái: épületüzemeltetés, létesítményüzemeltetés, ingatlan és irodaház hírek, építési és öko technológiák, külföldi és hazai szakmai érdekességek, újdonságok.