FbPixel

#szélerőmű

Szükséges a szélenergia arányának növelése

A nap- és szélenergia volt a kiemelt témája az Energia21 márciusi ülésének. A hálózati kapacitás fejlesztése mellett energiaközösségekről, energiabiztonságról és a megtermelt zöldenergia tárolásáról is egyeztettek a kezdeményezés tagjai az MTI-nek szerdán küldött közlemény szerint.

Jön a tél, jön a szélenergia?

Tizenhét járásban telepíthetnek még könnyebben szélerőműveket az Energiaügyi Minisztérium (EM) javaslatára - közölte a tárca az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

Felmérik a szélerőmű-kapacitásokat

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatallal (MEKH) közzétette az új szélerőmű-kapacitások létesítésére és a meglévő kapacitások bővítésére irányuló piaci elképzeléseket felmérő online kérdőívét – olvasható a hivatal Facebook oldalán.